ZÁKAZNÍCI Z ČR

Feromónové lapáky pre signalizáciu

1-24 z 47

Feromonové lapače sa používajú na zisťovanie prítomnosti škodcu na danej lokalite, k určenie prvého výskytu, na odhad jeho populačnej hustoty, vrchole letu a stanovenie termínu ošetrenia.

Feromony
 sa šíri vzduchom a pôsobí na vzdialenosť niekoľkých stoviek metrov až kilometrov. Druhovo špecifické pohlavné feromóny samíc sú laboratórne implementované do gumových odparníkov. Samčekovia sú lákaní vôňou feromónu do lapača, kde sa prilepia na inštalované lepové dosky / utopia sa v tekutine.

Lapače sú k dispozícii v niekoľkých typoch:

Lapač typ DELTA

(špeciálne navrhnutý trojuholníkový tvar s vkladanou lepivou základňou, v kombinácii s druhovo špecifickým feromónom), je lacnou a jednoduchou pascou pre realizáciu spoľahlivé a selektívne stratégie monitorovanie a odchyt dospelcov - najmä obalečov, zavíjačov a ďalších škodcov ovocných a okrasných stromov. Umiestňuje sa (podľa typu) od polovice apríla a zostáva vyvesený na strome až do jesene.
Lapač sa zavesí do spodnej časti koruny stromu, pomocou drôteného háku, obsiahnutého v sade. Do vnútorného priestoru lapača sa umiestni lepové dosky pre záchyt dospelých jedincov.
V závislosti od typu monitorovaného škodcu je súčasťou sady lapača zodpovedajúci počet feromónových odparníkov (podľa počtu generácií škodcu), s obsahom feromónového atraktantu.
Feromónový odparník sa prichytí na drôtený háčik alebo prilepí na lepovú dosku. V priebehu monitorovaného obdobia sa vymieňajú telieska s atraktantom a po zanesení prachom a zachytenými jedincami aj lepové dosky.

Obsah sady: skladačka lapača DELTA, drôt na zavesenie, samostatne balený feromónový odparník s obsahom feromónového atraktantu, lepové dosky.
Lapač sférický

(špeciálny tvar, s lepivou základňou, v kombinácii s druhovo špecifickým feromónom), je lacnou a jednoduchou pascou pre realizáciu spoľahlivej a selektívnej stratégie monitorovania a odchytu dospelcov niektorých druhov škodcov (napr. makadlovky, váhavce kukuričného). Umiestňuje sa od polovice júna na pozemkoch a v skleníkoch, kde sú pestované plodiny a zostáva až do zberu.
Lapač sa zavesí na ľubovoľnú konštrukciu do priestoru nad výsadbu. Do vnútorného priestoru lapača sa umiestni feromónový atraktant. Súčasťou sady lapača je feromónový odparník s obsahom feromónového atraktantu. Feromónový odparník sa prichytí do priestoru lapača na kancelársku sponku. V priebehu monitorovaného obdobia sa vymieňajú telieska s atraktantom a po zanesení prachom a zachytenými jedincami je možné nahradiť aj lepové steny lepovými doskami.

Obsah sady: skladačka sférického lapača, motúz na zavesenie, feromónový odparník s obsahom feromónového atraktantu.
Lapač typ CYLINDER

(špeciálne navrhnutý lapač cylindrického tvaru, v kombinácii s druhovo špecifickým feromónom), predstavuje jednoduchú a rýchlo zostaviteľnú pascu. Je vyrobený z robustného plastu, odolného voči poveternostným podmienkam. Možno ho opakovane používať na realizáciu spoľahlivej a selektívnej stratégie monitorovania a odchytu dospelcov najmä obalečov, zavíjačov a ďalších škodcov poľných plodín, ovocných a okrasných stromov. Umiestňuje sa od polovice apríla a zostáva vyvesený až do jesene.
Pasca sa skladá z niekoľkých častí. V držiaku, v hornej časti krytu, je umiestnený feromónový odparník, ktorý láka dospelce daného škodcu. Škodcovia lietajú okolo feromónového odparníka, kým nie sú vyčerpaní. Padajú cez lievik do priehľadného kontajnera. Tenje naplnený roztokom mydlovej vody a používa sa na zber hmyzu, ktorý vletí do vnútra hornou časťou lapača. Konštrukcia vletového otvoru lievika a vstupu do spodnej časti kontajnera účinne zabraňuje úniku zachyteného hmyzu. Hmyz sa utopí v mydlovej vode. Feromónový odparník s atraktantom sa pravidelne vymieňa podľa počtu generácií škodcu (každých 4 - 6 týždňov). Pre monitoring a odchyt sa používa jeden lapač na ploche cca 180 m² alebo 200 metrov lineárne.

Obsah sady: plastový kontajner cylindrického tvaru, závesný motúz, feromónový odparník s obsahom.


DELTASTOP CP

feromónový lapač - obaľovač jablčný
NA OBJEDNÁVKU - dodanie 7-14 pracovných dní
8,55 € s DPH

DELTASTOP EA

feromónový lapač - obaľovač pásový
NA OBJEDNÁVKU - dodanie 7-14 pracovných dní
9,95 € s DPH

DELTASTOP EF

feromónový lapač - obaľovač kôrový
NA OBJEDNÁVKU - dodanie 7-14 pracovných dní
8,55 € s DPH

DELTASTOP HN

feromónový lapač - obaľovač záhradný
NA OBJEDNÁVKU - dodanie 7-14 pracovných dní
8,55 € s DPH

DELTASTOP LB

feromónový lapač - obaľovač mramorovaný
NA OBJEDNÁVKU - dodanie 7-14 pracovných dní
8,55 € s DPH

FEROSET TETRA

Feromónový prostriedok na signalizáciu a odchyt synantropných zavíjačov Pyralidae (moľa)
NA DOPYT
1,25 € s DPH

Lapač CYLINDER

samostatný lapač s cylindrickým tvarom kontajnera
SKLADOM - pripravené na odoslanie
7,25 € s DPH

Lapač DELTA

Samostatný (náhradný) lapač trojuholníkového tvaru (DELTA)
SKLADOM - pripravené na odoslanie
2,25 € s DPH

Lapač PYRAMIDA

samostatný lapač pyramidového tvaru
SKLADOM U DODÁVATEĽA - dodanie 2-7 pracovných dní
9,55 € s DPH

Lapač SFÉRICKÝ

Samostatný lapač guľovitého tvaru (sférický)
SKLADOM U DODÁVATEĽA - dodanie 2-7 pracovných dní
2,85 € s DPH

Odparník AO

náhradný feromónový odparník - obaľovač zemolezový
SKLADOM U DODÁVATEĽA - dodanie 2-7 pracovných dní
2,35 € s DPH

Do uzávierky objednávok na bioagens do skleníkov na 25. týždeň zostáva:
00
h
:
33
m
:
34
s